Dnia 24.11.2015r. w Szkole Podstawowej odbył się dzień profilaktyki tematyką  nawiązujący do obchodzonego dnia 20 listopada – II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie klasy VI przygotowali program artystyczny, pokazujący jak czuje się osoba wyśmiewana oraz wykluczona z grupy. Co można zrobić, by pomóc? Jaka powinna być pozytywna postawa innych uczniów? Swoim pięknym głosem uświetniła akademię Olga Petryk, a zjawiskowym pokazem akrobatyczno-tanecznym Laura Piosek i  Karolina Dulok zachwyciły publiczność. Na zakończenie uczniowie przypomnieli sobie człowieka, który w historii walki o prawa dziecka bardzo dużo zrobił – Janusz Korczak – „Stary Doktor”. Serdecznie dziękuję uczniom, którzy przygotowali Szkolny Dzień Profilaktyki.