W środę 27 października uczniowie klasy piątej udali się w magiczną podróż do świata historii. Uczniowie wraz z nauczycielami  p. C. Białasem oraz p. E. Lesik odwiedzili średniowieczny dom i obóz rycerski. W żareckim “Wehikule czasu” uczniowie nie byli tylko obserwatorami, lecz uczestnikami średniowiecznej przygody! Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in. wizyta w obozie rycerskim oraz w domu medyka. Najwięcej emocji wzbudziła próba pisania gęsim piórem na specjalnych pulpitach, jak czynili to dawni skrybowie. Okazało się, że sztuka pisania nie jest rzeczą łatwą i wymaga wiele cierpliwości!

Podczas zwiedzania ekspozycji mogliśmy dowiedzieć się wiele o średniowiecznych zwyczajach i turniejach rycerskich. Każdy mógł przymierzyć średniowieczne stroje, a nawet elementy rycerskiej zbroi.
Po niezwykle interesującej lekcji muzealnej przyszedł czas na warsztaty techniczne, podczas których uczniowie wykonali samodzielnie plecione bransoletki.
Pogoda i dobry humor dopełniły ten miły dzień:)