Tydzień Życzliwości, Empatii i Dobra był pełen pozytywnych wrażeń, dobrej energii, uśmiechu i życzliwości.  Każdy z nas miał się okazję przekonać, jak wiele znaczą małe gesty, dobre słowo, miły gest. Uczniowie zaangażowali się w Szkolny Konkurs Klasowy na plakat pełen życzliwości rozbudził w uczniach twórczość i kreatywność, ale najważniejsze, że był wykonany wspólnie … W ten sposób powstała w  świetlicy Galeria Życzliwości. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach wychowawczych poświęconych tematyce bycia dobry i życzliwym, poznawali zachowania empatyczne. W tym czasie szczególnie trudnym solidaryzujemy się z naszymi koleżankami i kolegami z Ukrainy. Chcemy ich wspierać i pomagać.

Każdy uczeń miał szansę odwiedzić Galerię Dobrego Anioła, gdzie wykonując fotografię w anielskich skrzydłach, każdy czuł się wyjątkowo. Każdy uczeń otrzymał symbol życzliwości- hawajski kolorowy naszyjnik. Niektórzy uczniowie do dziś noszą naszyjnik, szkoła stała się kolorowa. Każdy uczeń miał również przez tydzień zadania do wykonania o których przypominała mu projektowana na forum szkoły  prezentacja. W ten sposób pilni życzliwi uczniowie dowiedzieli się co żyrafa ma wspólnego z empatią… Solidarni byliśmy również z osobami autystycznymi zakładając w poniedziałek 21.03 skarpetki nie do pary. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w przeżyciu tego niesamowicie miłego tygodnia. Mamy nadzieję, że będą następne takie tygodnie, miesiące… gdzie każdy z nas będzie życzliwy i dobry, bo wówczas świat jest lepszy i piękniejszy.

Tego Wam życzymy- pedagog –Mariola Strzoda, psycholog- Dominika Włodarczyk-Szewczyk