W naszej szkole od maja br. realizowany jest projekt Ponadnarodowej Mobilności Uczniów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Grupa 20 uczniów pod okiem nauczycieli rozpoczęła już działania projektowe w polsko-francuskim zespole międzynarodowym. Bieżące efekty pracy grup projektowych prezentowane są na platformie TwinnSpace oraz na funpage projektu.

Dnia 15 czerwca w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli uczestniczących w projekcie pt. “Kształtowanie umiejętności matematycznych oraz  kompetencji cyfrowych uczniów za pomocą narzędzi TIK”. Zdobyta wiedza i umiejętności  pozwoli na opracowanie w zespole projektowym lekcji z przedmiotów ścisłych oraz języka obcego z wykorzystaniem atrakcyjnych aplikacji do skutecznej i ciekawej nauki. Efekty pracy uczniów będą przedstawione francuskim uczniom i nauczycielom podczas wyjazdu naszych uczniów do Francji we wrześniu.