Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem obchodów, które organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do szerzenia proekologicznych postaw, ich wysiłki przedstawione są w formie plakatów, haseł i zdjęć. Niestety w tym roku nauczanie zdalne, uniemożliwiło nam wspólne świętowanie w szkole. Możemy jedynie podzielić się naszą ekologiczną świadomością na stronie szkoły.

Prace przygotowali:

Uczniowie klasy IV: Mikołaj Ciach, Sophie Czekała, Alan Fronczyk, Szymon Graba, Paweł Koza, Oliwia Ledwoń, Alan Lukosek, Paweł Matysek, Rafał Pawołka, Kevin Sroka

Uczniowie klasy V: Mateusz Biela, Aleksy Bielacha, Bartosz Jelonek, Weronika Wilczyńska

Uczniowie klasy VI: Zofia Fronczek, Dominika Garus, Milena Piosek, Jagoda Tereszko

Uczniowie klasy VIII: Eliza Bielacha, Sonia Dudzik

Warto zobaczyć krótki film – jak dbać o naszą planetę: https://www.youtube.com/watch?v=WqBB4CXrZwM