Przed nami wakacje – czas zasłużonego wypoczynku po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i znakomita okazja, by pochwalić się licznymi sukcesami naszych uczniów. Wśród osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych, odniesionych na szczeblu gminy, powiatu, województwa i kraju, należy wymienić:

W szkole podstawowej

  • I miejsce w II Powiatowym Dyktandzie Mistrz Ortografii NiemieckiejLaura Piosek;
  • Wyróżnienie w II Powiatowym Dyktandzie Mistrz Ortografii NiemieckiejMonika Sikorska;
  • Wyróżnienia w Regionalnym Konkursie na Ozdobę Bożonarodzeniową – Kamila Cziudaj, Zuzanna Kaczmarczyk;
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Skąd się biorą pieniądze? Wiktoria Pollok;
  • Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym Skąd się biorą pieniądze? –            Julia Spojda, Jakub Gansiniec;
  • I miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym na Ozdobę Wielkanocną – Zuzanna Kaczmarczyk;
  • Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym na Świąteczną Pisankę Wielkanocną – Wiktoria Pollok;
  • Laureatka VIII Festiwalu Młodych Talentów pod hasłem Piosenka w Unii EuropejskiejLaura Piosek;
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki EurosongLaura Piosek;
  • Wyróżnienie w Miejskim Konkursie na Koszulkę Patriotyczną Jestem dumny, że jestem Polakiem pod patronatem Burmistrza Miasta Lublińca w kategorii: szkoła podstawowa – Olga Petryk;
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Fox Julia Bal;
  • Laureatka eliminacji gminnych XXVII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów Wrażliwość na słowaEmilia Zalas;
  • I miejsce w Szachowych Mistrzostwach powiatu lublinieckiego w kategorii – dziewczęta;
  • II miejsce w Szachowych Mistrzostwach powiatu lublinieckiego w kategorii – chłopcy;
  • I miejsce w Szachowych Mistrzostwach Regionu Tarnogórsko – Lublinieckiego      oraz udział w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego – Monika Sikorska, Katarzyna Matysek;
  • II miejsce w Szachowych Mistrzostwach Regionu Tarnogórsko – Lublinieckiego – Maciej Kaczmarczyk, Kacper Ochman;
  • III miejsce chłopców w Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych – półfinał powiatowy;
  • III miejsce w finale powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznego Chłopców;
  • IV miejsce w finale powiatowym Czwórboju Lekkoatletycznego Dziewcząt;

W gimnazjum

  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Pokaż, co masz w zeszycie Edyta Nowak;
  • I miejsce w Regionalnym Konkursie na Ozdobę Bożonarodzeniową – Aleksandra Olszewska, Wioletta Droździok;
  • II miejsce w Regionalnym Konkursie na Ozdobę Bożonarodzeniową – Dominika Kaczmarczyk;
  • III miejsce w kategorii gimnazjum w Konkursie Recytatorskim z okazji obchodów Dni Mickiewiczowskich organizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Lublińcu – Angelika Mikołajczak;
  • III miejsce w kategorii gimnazjum podczas I Powiatowego Jesiennego Festiwalu Poezji Śpiewanej Dziwny jest ten świat… Zuzanna Chydzińska (przy akompaniamencie Błażeja Babiucha);
  • II miejsce w eliminacjach powiatowych XXVII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów Wrażliwość na słowaBłażej Babiuch;
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KangurAnna Grabolus;
  • Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym Wiosna, ach to tyNatalia Kiełbus;
  • III miejsce w Szachowych Mistrzostwach Regionu Tarnogórsko – Lublinieckiego – Kacper Burzyk, Martin Kryś;
  • III miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej- Kinga Gloc;
  • II miejsce ex aequo w Regionalnym Konkursie Plastycznym Różanecznik – urok i magiaWeronika Respondek, Sonia Szymała, Julia Gorgosz;
  • III miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym Różanecznik – urok i magiaDominika Kaczmarczyk;
  • Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym na Świąteczną Pisankę Wielkanocną – Sonia Szymała;
  • II miejsce w Regionalnym konkursie Plastycznym na Ozdobę Wielkanocną – Dominika Kaczmarczyk;
  • II miejsce w Powiatowym Plastycznym Konkursie Przyrodniczym Wprost nie wprostKarolina Urbańczyk;
  • Wyróżnienie w Powiatowym Plastycznym Konkursie Przyrodniczym Wprost nie wprostSandra Rodewald;
  • III miejsce dziewcząt w finale powiatu lublinieckiego Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Siatkówce;
  • III miejsce chłopców w finale powiatu lublinieckiego Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Siatkówce;
  • I miejsce w finale rejonowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt;
  • III miejsce w finale rejonowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych Chłopców;
  • III miejsce w finale rejonu Tarnowskie Góry w Siatkówce Plażowej Dziewcząt;
  • II miejsce w grupowych rozgrywkach Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych Powiatu L

Oto najlepsi uczniowie naszej szkoły, nagrodzeni stypendiami za wyniki w nauce:

W szkole podstawowej – Jakub Gansiniec, Julia Jerominek, Zuzanna Kaczmarczyk, Karolina Kokot, Weronika Kus, Kamila Cziudaj, Olga Petryk, Emilia Zalas, Julia Bal, Magdalena Klisik, Monika Sikorska.

W gimnazjum – Natalia Droździok, Weronika Respondek, Paweł Chrost, Julia Dybowska, Dominika Kaczmarczyk, Anna Grabolus, Edyta Nowak, Jakub Pietrek, Błażej Babiuch, Nikola Cziudaj, Monika Bryś, Natalia Graba, Kinga Duda, Marcel Baron, Natalia Kiełbus.

Nagrody za wyniki w nauce oraz świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

W szkole podstawowej – Artur Fronczyk, Olga Jastrowska, Hanna Kowol, Magdalena Petryk, Sonia Dudzik, Dariusz Panek, Katarzyna Andryszczak, Paulina Foks, Wiktoria Gwóźdź, Kamila Hibner, Agnieszka Wacławek, Paulina Cziudaj, Jakub Gansiniec, Julia Jerominek, Zuzanna Kaczmarczyk, Karolina Kokot, Weronika Kus, Tomasz Ledwoń, Laura Piosek, Kamila Cziudaj, Agata Kachel, Emilia Grabolus, Tomasz Pawołka, Olga Petryk, Wiktoria Pollok, Emilia Zalas, Julia Bal, Karolina Dulok, Melania Ganzera, Magdalena Klisik, Aleksandra Kopyto, Natalia Respondek, Monika Sikorska.

W gimnazjum – Natalia Droździok, Weronika Respondek, Paweł Chrost, Sonia Szymała, Antoni Grus, Julia Dybowska, Dominika Kaczmarczyk, Andżelika Chudzik, Anna Grabolus, Kasandra Ulman, Julia Garus, Aleksandra Olszewska, Edyta Nowak, Jakub Pietrek, Błażej Babiuch, Klaudia Pizon, Nikola Cziudaj, Monika Bryś, Natalia Graba, Kinga Duda, Marcel Baron, Natalia Kiełbus, Kamila Gajda, Jacek Gołek, Szymon Andryszczak.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy udanych wakacji i kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Opracowała: mgr Anna Droździok.

Skip to content