19 października w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu miało miejsce ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego “Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka.” Uczniowie naszej szkoły pod okiem p. Marcela Szymończyka i p. Ewy Lesik przygotowali licznie prace konkursowe przedstawiające obiekty sakralne Ziemi Lublinieckiej. W tegorocznej edycji konkursu troje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów:

• Julia Trybus – III nagroda w kategorii klas 1- 4
  • Julia Wolka – wyróżnienie w kategorii klas 1- 4
  • Aleksy Bielacha – wyróżnienie  w kategorii klas 5- 8

Podczas uroczystości wręczenia nagród i dyplomów uczniowie wraz z opiekunami mogli wysłuchać otworów muzycznych z “Kantaty o Edycie Stein” oraz poznać najważniejsze fakty z życia Świętej.

Wszystkie nagrodzone prace plastyczne uczniów zostały wydane w broszurce pokonkursowej oraz w formie pocztówek przez współorganizatora konkursu Wydawnictwo Św. Macieja Apostoła.

Prace plastyczne uczniów można będzie podziwiać na wystawie w górnym kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu do niedzieli tj. do 24 października.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem przygotowali piękne prace konkursowe!

E. Lesik

M. Szymończyk