Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!

Wielkimi krokami zbliża się czas ważnych wydarzeń w Waszym życiu. Mamy nadzieję, że przy wsparciu rodziców oraz nas nauczycieli z sukcesem wybierzecie swoją ścieżkę edukacyjno- zawodową i pomyślnie przejdziecie proces rekrutacji.

Do decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej przygotowywaliście się przez wiele lat, uczestnicząc w zajęciach wychowawczych, zajęciach doradztwa zawodowego, lekcjach przedmiotowych, promocji szkół. Nasza szkoła na każdym etapie nauczania dba o to, abyście jako jej absolwenci byli przygotowani do stawiania sobie wyzwań i ich realizację osiągając sukcesy na miarę własnych możliwości. Zawsze służymy Wam radą i pomocą w wyborze nowej drogi kształcenia, zachęcamy do kontaktu z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, szkolnym doradcą zawodowym, specjalistami szkolnymi. Poniżej prezentujemy ważne informacje dotyczące tematu wyboru szkoły.

Zapraszamy do wyszukiwarki zawodów. Strona skierowana jest do uczniów klas VIII planujących własną edukację w szkołach ponadpodstawowych: liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia oraz do rodziców wspierających ich w wyborze kierunku kształcenia. Projekt został przygotowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z inicjatywy i przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie oraz we współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi. Link https://womczest.edu.pl/wybieram-szkole/

Zapraszamy nadal na wirtualne Targi Edukacyjne Szkół Powiatu Lublinieckiego! Zapraszamy do zapoznania z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół w zakładce “Zadania”. Znajdziecie tam również formy kontaktu z daną szkołą.

Targi zostały utworzone na platformie Google Classroom. Dla tych, którzy jej nie znają, krótka instrukcja.

1. Zaloguj się za pomocą konta Google

2. Wśród Googlowskich narzędzi znajdź: Classroom

3. Dołącz do zajęć jako uczeń, wpisując kod: hapuweq

Udostępniamy ponownie terminarz rekrutacji: Uczniowie mają powyższe informacje na classroomie doradztwo zawodowe kl.8 SP.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r. W procesie rekrutacji elektronicznej, każdy uczeń otrzyma indywidualnie pomoc i wsparcie nauczyciela -doradcy zawodowego. Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się również w zakładkach: uczeń, rodzic na stronie naszej szkoły.

Droga do nowej szkoły: https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/droga-do-nowej-szkoly

Trzymamy kciuki! Życzymy powodzenia i dobrych decyzji!