W dniach 1 i 2 czerwca 2021r. odbyły się w klasach VI-VIII programy profilaktyczne  poświęcone reintegracji uczniów po powrocie do szkoły po długim okresie funkcjonowania zdalnej szkoły. Zastanawiano się jakie uczucia nam towarzyszą  związane z powrotem, a wcześniej z roczną izolacją, powrotem do relacji międzygrupowych, dodatkowo też mówiono o  problemie uzależnienia od świata wirtualnego. W programie podkreślano wagę relacji i poczucia własnej wartości w grupie. Uczniowie w większości z radością wrócili do szkoły, do rówieśników – uznając w kontaktach z nimi największy przywilej. Choć zdarzały się pojedyncze głosy, że na zdalnym nie trzeba było wstawać (można było zostać w domu), to głosy te zostały zagłuszone przez zwolenników powrotu do szkoły. Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas w stacjonarnej szkole oczekując na wytęsknione wakacje.