Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. Klasa I we wrześniu wraz z wychowawczynią p. D. Skibą i p. pedagog Mariolą Strzodą przystąpili do programu. Po przeprowadzeniu stacjonarnych zajęć, na podstawie otrzymanych profesjonalnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa uczniowie wraz z panią pedagog dnia 03.04.br. , zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikowali biorąc udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Test obejmował 12 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy. Przygotowany został w formie obrazkowej. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami uzyskując maksymalne ilości punktów do zdobycia. Tym samym szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a nasze wspaniałe Pierwszaki utwierdziły się w przekonaniu, że znają zasady bezpieczeństwa i stosują je w praktyce. Serdecznie Wam dziękujemy za ten wysiłek. Bądźcie zdrowi i bezpieczni!