Dnia 19.05.br. klasa siódma wyruszyła na pieszą wycieczkę do Lublińca wraz z p. A. Dybowską i p. M. Strzodą. Uczniowie najpierw podnosili swoje kompetencje społeczne poznając funkcjonowanie Lubiteki oraz możliwości skorzytania z oferty jaką proponuje. Następnie udaliśmy na do Lubisfery, gdzie pod czujnym okiem instruktora i nauczycieli uczniowie aktywnie spędzali czas korzystając z parku trampolin. Każdy miał szansę sprawdzenia swojej kondycji fizycznej w drodze powrotnej do Lubecka z przerwą na wspólny posiłek. Wspólnie pokonaliśmy kilkanaście kilometrów, miło spędziliśmy czas i poznaliśmy się lepiej w nowych sytuacjach społecznych.

Projekt realizowany cyklicznie w starszych klasach szkoły podstawowej, uwzględnia w swoich założeniach czynniki sprzyjające rozwojowi ucznia, zainteresowanie czytelnictwem, sportem, relacjami międzyrówieśniczymi, profilaktykę uzależnień. Zakłada wzbudzanie refleksji, aktywności prospołecznej, integracji z innymi, prezentowania empatycznych postaw oraz budowania samoświadomości młodego człowieka do postaw wzmacniających czynniki chroniące, a unikania czynników ryzyka.