Dnia 18 maja br. w naszej szkole gościliśmy specjalistów doradztwa zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Częstochowy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery z Lublińca. Podczas zajęć młodzież gimnazjalna planowała pod okiem doradcy zawodowego swoją dalszą ścieżkę edukacyjno-zawodową. Uczestnicy pracowali indywidualnie.

Praca indywidualna polegała na rozwiązaniu testów dotyczących predyspozycji zawodowych, typu osobowości i zainteresowań. Zapoznano również uczniów z ofertą instytucji, które reprezentowali doradcy zawodowi. Był czas na konsultacje i upewnienie się w wyborze dalszej drogi kształcenia. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące planowania kariery. Dla uczniów klas młodszych nie było to ostatnie spotkanie z doradcami zawodowymi. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki bardzo dobrej współpracy z p. Anną Weber – doradcą zawodowym MCK. Serdecznie dziękujemy naszym “zawodowym” partnerom za udział w tym projekcie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Opracowała: mgr Mariola Strzoda – Pedagog szkolny.