W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów funkcjonariusze KPP w Lublińcu zrealizowali działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dnia 06.09.2022 r. gościliśmy w naszej szkole asp. Michała Sklarczyka i asp. sztab. Seweryna Strzodę z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Celem spotkania, było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią. Bardzo ważnym elementem akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Spotkanie z funkcjonariuszami policji jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do precyzyjnego poznawania zasad ruchu drogowego.

Nasi uczniowie wykazali się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Tradycyjnie już klasa I weźmie udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W tym miejscu, pragniemy podziękować Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu za wieloletnie wsparcie i współorganizację zadań Szkolnego Programu Wychowawczo- Profilaktycznego na wielu płaszczyznach profilaktyki uniwersalnej.