W dniu 7 września br. w ramach realizacji działań wychowawczo- profilaktycznych odbyła się w naszej szkole akcja: Bezpieczna szkoła. Gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, którzy wszystkim uczniom przypomnieli zasady bezpiecznych zachowań w szkole, w drodze do i ze szkoły oraz w wirtualnym świecie, gdzie nikt nie jest anonimowy. W drodze do szkoły pieszo, autobusem czy rowerem warto być przezornym
i świadomym zagrożeń. Odpowiednie ubranie może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo na drodze w czasie zapadającego wcześnie zmroku. Stąd też zachęcano uczniów do noszenia odblasków.  Zasady bezpiecznych zachowań , których od najmłodszych lat uczą się dzieci od swoich rodziców są później utrwalane w środowisku szkolnym przez nauczycieli i funkcjonariuszy oraz dają szansę na bycie świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, użytkownikiem multimediów i bezpiecznym w realnym i wirtualnym świecie.  Uczniowie klasy pierwszej przez kolejne tygodnie będą zdobywać cenną wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w ramach programu: „Bezpieczniej z Puchatkiem…”.  U progu nowego roku szkolnego życzymy całej społeczności szkolnej, by odpowiedzialne i bezpieczne zachowania wszystkim nam towarzyszyły.