„Aktywne przerwy” to świetny pomysł na spożytkowanie energii, szczególnie między lekcjami, które wymagają od uczniów skupienia i głównie siedzenia w ławce.
Nasza szkoła oferuje ciekawe zabawy ruchowe/ zagadki logiczne/ łamigłówki i kreatywne zadania- wyzwania dla każdego ucznia podczas przerw.

Na szkolnych korytarzach czekają na uczniów co tydzień inne, specjalne stoliki z zadaniami- wyzwaniami oraz wyznaczone strefy:
• strefa gier planszowych, kart i łamigłówek- w której uczniowie korzystają z gier będących doskonałą zabawą intelektualną rozwijającą zdolności umysłowe np. UNO, szachy, warcaby, Chińczyk, Dobble, memory.
• strefa ciszy- w której uczniowie mogą poczytać książki, powtórzyć lekcje, pomyśleć, pomarzyć, pokolorować lub narysować obrazek.
• „park ławeczek” -dla wszystkich, którzy chcą w gronie przyjaciół porozmawiać, pośmiać się, zjeść lub odpocząć przed kolejną lekcją.
Ponadto klasy wraz ze swoimi wychowawcami spędzają wspólną przerwę grając w zabawy zespołowe- ruchowe. Wprowadzenie „Aktywnej Przerwy” pogłębiło pracę zespołową oraz integrację społeczności szkolnej.

O. Połap