Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.Tematyka bezpieczeństwa w internecie w naszej szkole jest realizowana wielopłaszczyznowo na zajęciach z wychowawcą, forum szkoły, lekcjach informatyki oraz innych przedmiotach. Tym bardziej jest aktualna, że obecnie pracujemy w zdalnej, wirtualnej rzeczywistości. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie oraz przestrzeganie netykiety było gwarancją bezpieczeństwa w sieci.