Dnia 21.11.16 r. z okazji III Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole na każdej przerwie uczniowie mieli okazję zobaczyć przygotowane prezentacje, teledyski  i bliżej zapoznać się z Konwencją o Prawach Dziecka. Dzień ten  jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest Marek Michalak.

W miesiącu listopadzie wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach wychowawczych poświęconych tematyce praw dziecka, powstała również gazetka szkolna na ten temat. Ponadto  uczniowie przygotowali  prace plastyczne, a gimnazjaliści memy, które miały wyrazić ich rozumienie praw dziecka. W naszej szkole przez cały rok szkolny przestrzegamy prawa dziecka, którym przyświeca hasło prekursora i obrońcy praw dziecka Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.