Dzień Ziemi

Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze. 21 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta. W ramach akcji uczniowie klas III gimnazjum dołączyli do wyzwania #Trash_challenge. Z efektami ich działań możecie zapoznać się pod adresem https://youtu.be/ZXKzOFayzVc.

Uczniowie obejrzeli film Niezwykła podróż kropelki, zaprezentowali wyniki pomiarów czystości powietrza w Lubecku prowadzone w szkole od stycznia tego roku. Uczestnicy przygotowali i przedstawili proekologiczne transparenty. Na zakończenie wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszką Bartochą pracownikiem Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą. Tematyka spotkania dotyczyła ochrony zagrożonych gatunków.

Dzień Dziecka…

… w Galerii  Handlowej 11- III Olimpiada z Asterixem i Obelixem z udziałem naszych uczennic

Dnia 2 czerwca 2019 roku, z okazji Dnia Dziecka, Galeria Handlowa 11-stka zorganizowała po raz trzeci Olimpiadę z Asterixem i Obelixem adresowaną do szkół, przedszkoli, instytucji i osób prywatnych. W olimpiadzie wzięło udział kilkadziesiąt grup, rywalizując o główne nagrody. Nasze uczennice: Sandra Kąkol, Wiktoria Jasińska i Nikola Kąkol  pod opieką pedagoga szkolnego pracowały przez kilka godzin obsługując stanowiska konkurencji  tematycznych. Na scenie wystąpiła również ze swoim repertuarem – Laura Piosek. Serdecznie dziękujemy za poświęcony niedzielny czas i kolejną działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu w lokalnym środowisku.

Znam Wielką Brytanię!

Dnia 13 maja 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii pt. „I Know Great Britain”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas VII, VIII i gimnazjum. Test sprawdzał wiedzę z zakresu kultury, tradycji, historii oraz geografii Wielkiej Brytanii.Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Julia Jerominek

II miejsce – Agata Pielat

III miejsce – Emilia Zalas

Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

A. Glińska